Wydarzenia w roku szkolnym 2013/14

Email

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014. Po krótkiej części artystycznej miało miejsce wręczenie świadectw, nagród i dyplomów dla wyróżniających się uczniów. Uczniom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom ośrodka życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Dzień Rodziny

15 czerwca odbył się w naszym ośrodku zjazd rodziców, opiekunów i bliskich naszych wychowanków pod nazwą Dzień Rodziny. Były spotkania  z kierownictwem,  wychowawcami i nauczycielami  klas, do których uczęszczają nasi  wychowankowie.
Zjazd uświetnił montaż słowno- muzyczny przygotowany przez liczne grono naszych wychowanków, który w zawodowy sposób wybiły  rytm naszych pozytywnych emocji. Po części artystycznej, gromkich brawach i uściskach można było skosztować wypieków przygotowanych przez  nasze kochane panie wychowawczynie.

Grill na zakończenie roku szkolnego

Ledwie kilkanaście dni ciepła a my już walczymy  z obsługą grilla. Kiełbaski, mięsko, szaszłyczki … a do tego sałatka grecka i napoje … a i jeszcze coś: muzyka oraz dobra zabawa. W ten fajny sposób uczciliśmy zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Myślimy, że naprawdę warto opuścić mury ośrodka na rzecz świeżego powietrza o zapachu grillowanej kiełbaski.

Aktywnie, na sportowo. W zdrowym ciele zdrowy duch…

Każdy wie, że ruch to zdrowie. My również wyznajemy  tę zasadę, dlatego chętnie gramy w piłkę na boisku po to, aby wzmocnić naszą formę i poprawić kondycję.

Zajęcia na siłowni

Lubimy ćwiczyć nasze mięśnie. Zajęcia na siłowni są do tego świetną okazją. Jednak nie ilość podniesionego ciężaru tu się liczy, ale perfekcyjna technika…

Zajęcia kulinarne

Któż z nas nie lubi tych przepysznych ciast, gofrów, placków ziemniaczanych i sałatek przygotowywanych na zajęciach koła kulinarnego. Cieszą one nie tylko oko, ale i nasze podniebienia.

Wycieczki rowerowe

Długo czekaliśmy, aby wreszcie usiąść na upragnione jednoślady i pomknąć w nieznane…Dzięki wycieczkom rowerowym poznajemy dalsze okolice Rejowca.

Wielkanoc

W dniu 20.04.2014 roku w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Wychowankowie,  którzy pozostali  w placówce wraz z wychowawcami  zasiedli do tradycyjnie nakrytego stołu. Znalazły się na nim smaczne potrawy, wędliny i ciasta oraz stosowne dekoracje. Uroczystość przebiegła w przyjaznej świątecznej atmosferze i była okazją  do  kultywowania pięknych polskich tradycji.

Wycieczka do Chełmskich Podziemi Kredowych

Uczestniczyliśmy w wycieczce do Chełmskich Podziemi Kredowych. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Mogliśmy zapoznać się ponadto z licznymi ekspozycjami geologicznymi, archeologicznymi i historycznymi. Wielką atrakcją było spotkanie z legendarnym duchem Bieluchem, strażnikiem podziemnych korytarzy.

Kulig

Boże Narodzenie

WigiliaZajęcia plastyczne

Turniej mikołajkowy

Halloween

Spacery


Niedziela na słodko

Tworzymy otoczenie