WYJAZD DO JANOWA

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego – ale każdą wolną chwilę wykorzystujemy  na naukę jazdy konnej w naszym zaprzyjaźnionym Janowie pod czujnym okiem
P. Witolda – instruktora.

Bliskość natury, zwierząt, przyjazne podejście prowadzących tworzy szczególny klimat zajęć, który sprzyja rozładowaniu wszelkich napięć, relaksowi……a  czasem pozwala zagłębić się w ciekawą lekturę.

Wychowawca prowadzący – Inez CzystowskaWYJAZD OD ZOO W ZAMOŚCIU

W dniu 15.05.2016 r. Wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu pod opieką wychowawców, aktywnie spędzili niedzielne przedpołudnie zwiedzając ZOO w Zamościu. Pogoda nam dopisała więc tym bardziej było miło. Nasi wychowankowie byli zachwyceni zwierzętami, których nie ogląda się na co dzień. Mogli stanąć „oko w oko” z lwem, tygrysem oraz niedźwiedziem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, także wychowawcy.


TEATR KURTYNA W NMOW W REJOWCU

W dniu 10.05.2016 r. w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu po raz kolejny wystąpił Teatr Kurtyna.

 


GOKARDY

Dnia 30.04.2016r. wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kawęcką - Krzysztofiak i p. Moniką Kryszczuk wybrali się do Zamościa na gokarty. Celem wyjazdu była integracja wychowanków. Chłopcy wykazali się ogromną determinacją rywalizując ze sobą o zdobycie 1 miejsca przy czym świetnie się bawili.

 


ZAJĘCIA ,,FIT  AND  JUMP” – AEROBIK NA TRAMPOLINACH

Dnia 24.04.2016r. wychowanki NMOW w Rejowcu wraz z opiekunami P. M. Majcher, p. K. Pilipczuk i p. P. Kasperek uczestniczyły w zajęciach ,,Fit and jump”- fitnessu na trampolinach.

W rytmie energicznej muzyki uczestniczy skakali, spalali kalorie, śmiali się i ćwiczyli pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
Po zakończeniu zajęć wychowanki zgodnie stwierdziły, że fitness na trampolinach to zajęcia jedyne w swoim rodzaju, a rozbawiona grupa motywuje bardziej niż płaskie brzuchy modelek!


REALIZACJA PROJEKTU "NIE WYPALAJ SIĘ!"

"W maju na terenie NMOW Stowarzyszenie Integracyjne WINDA z Krasnegostawu rozpoczęło realizację projektu pn. NIE WYPALAJ SIĘ! Tym razem młodzież z Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu tworzy piosenkę o szkodliwym działaniu dopalaczy. Głównym wykonawcą utworu będzie Daniel, wychowanek NMOW. Do piosenki zostanie nagrany profesjonalny teledysk, w którym udział wezmą wychowankowie NMOW w Rejowcu, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Integracyjnego Winda oraz pracownicy NMOW Rejowiec.
Już wkrótce na naszej stronie opublikujemy rezultaty pracy Daniela w studio nagraniowym.
Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - FIO."


BEZPECZNA SZKOŁA - WYRÓŻNIENIE DLA NMOW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SZKÓŁ

Realizacje zadań w ramach konkursu „Bezpieczna Szkoła” przeprowadzone w roku szkolnym 2015/2016. Tematyka zadań została wyszczególniona w podpunktach:

 1. Przeprowadzenie, we wszystkich klasach szkoły, debaty uczniowskiej pt. „Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel” z testem sprawdzającym dla uczniów.
 2. Przeprowadzenie szkolnego konkursu „Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi”(nauczyciel- uczeń, dziecko- rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości.)
  - wypracowanie, wywiad, prezentacja, plakat, praca plastyczna.
 3. Przeprowadzenie spotkań uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, organizacji społecznych, pt. „Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp.”
 4. Przeprowadzenie pogadanek we wszystkich klasach na temat: „Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne”. Zalecane podjęcie tematu relacji „chłopcy-dziewczęta" - język, kultura osobista. „Czy uczniowie klną i dlaczego..."
 5. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić.
 6. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów  „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe - co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki".
 7. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem: „Mój przyjaciel jest inwalidą- jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność”.
 8. Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów pod hasłem: „Nie jesteś sam.”. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa”; gdzie szukać pomocy. Wskazany udział przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej i pomocy rodzinie, zawodowych kuratorów sądowych.
 9. Przeprowadzenie konwersatoriów na temat: „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia...” Prezentacja może obejmować podstawowe reguły prawa cywilnego i karnego - w konwencji odpowiedniej dla grup wiekowych, a także tematykę przestępczości nieletnich i wykonywania kar orzeczonych przez sądy dla nieletnich oraz sądy powszechne.
 10. Konkurs plastyczny i konkurs na prezentację multimedialną: W mojej szkole czuję się bezpiecznie.


UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH 3 MAJA

Dnia 3 maja 2016 roku wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu wzięli udział w obchodach 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież wraz z wychowawcami dołączyła się do pochodu, w którym swoje poczty sztandarowe prezentowali m.in. Straż Pożarna, Policja, Górnicy, Wojsko oraz chełmskie szkoły. Uroczystość uświetniał również szwadron ułanów zorganizowany przez Chełmskie Stowarzyszenie Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej, w skład którego wchodził jeden z naszych wychowanków Dawid Ciepły.


SPOTKANIE Z NIEPEŁNOSPRAWNYM W RAMACH PROJEKTU ,,BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ 2015/2016”

„Mój przyjaciel jest inwalidą- jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność?”

Dnia 14.04.2016 r. o godzinie 12.30 odbyło się spotkanie wszystkich wychowanków NMOW w Rejowcu z osobą niepełnosprawną, Panem Michałem Woźniakiem, który przyjechał do naszego ośrodka ze swoją przyjaciółką. Celem spotkania było pokazanie przyjaźni w relacji z osobą niepełnosprawną. Zarówno Pan Michał, jak i Pani Marta opowiadali o swojej przyjaźni i o tym, co im daje wzajemna relacja. Wychowankowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali opowieści pana Michała oraz wykonywali jego prośby. Na zakończenie spotkania wychowankowie pożegnali się z Panem Michałem serdecznie i uścisnęli mu dłoń.


SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI W RAMACH PROJEKTU ,,BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ 2015/2016”

W ramach działań realizowanych w projekcie: „Bezpieczna szkoła  - Bezpieczny uczeń” wychowankowie jak i kadra pedagogiczna Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu zaprosili do współpracy wykwalifikowanych ratowników medycznych ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Szczególną uwagę należy zwrócić, iż osoby udzielające wsparcia w realizowanym zadaniu to wielokrotni Mistrzowie Polski, jak i finaliści wielu międzynarodowych zawodów ratowniczych. Młodzież chętnie wykonywała ćwiczenia, brała udział w zajęciach. Wiele osób deklarowało, że nabytą wiedzą będzie dzielić się z osobami bliskimi. Wychowankowie z zaciekawieniem zasięgali także informacji z zakresu: Jaką należy przejść ścieżkę edukacyjną, aby zostać ratownikiem medycznym i móc podjąć pracę w pogotowiu ratunkowym?


KOŁO HIPPICZNE – OGNISKO INTEGRACYJNE

W ramach zajęć Koła hippicznego wychowankowie NMOW w Rejowcu dnia 12.04.2016r. uczestniczyli w ognisku integracyjnym. Był to czas wspólnego biesiadowania, jazdy konnej, relaksu na łonie przyrody. Oby więcej takich beztroskich chwil…


WYCIECZKA DO KINA DO ZAMOŚCIA

 Dnia 10.04.2016 dla wychowanek Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu zorganizowany został wyjazd do Zamościa w celu integracji grupy oraz wzmocnienia więzi koleżeńskich wśród podopiecznych. W programie wycieczki przewidziano m.in. projekcję filmu pt. "Bóg nie umarł 2" mającą na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.


Spotkanie Wielkanocne


Pierwszy Dzień Wiosny


Zajęcia z Arteterapii

Wychowanki z NMOW w Rejowcu na zajęciach z Arteterapii z wielkim zaangażowaniem z pomocą p. Mileny Majcher, U. Kwiatek - Daniluk, K. Kudelskiej oraz Ż. Danielak przygotowały przepiękne prezenty wielkanocne dla swoich bliskich przy użyciu różnych technik, m. in.: technika zdobienia jaj wielkanocnych - Kanzashi oraz technika wykonywania wianków wielkanocnych - Papierowa wiklina... używając przy tym swojej wyobraźni i dowolności wyboru materiałów do tworzenia przecudownych upominków :)


Dzień Kobiet - upominki

W Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu zorganizowano uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Dziewczęta otrzymały upominki w formie kosmetyków. Serdeczne podziękowania dla firm Arkana, AVA Laboratorium Kosmetyczne, Sylveco, Pierre Rene oraz Coloris, za ofiarowaną pomoc i życzliwość. Prezenty trafiające do nas dzięki Państwa życzliwości sprawiły radość naszym wychowankom.
W imieniu wychowanków i własnym dziękujemy.


Prezenty z okazji Dnia Kobiet

Nasi wychowankowie pod opieką wychowawczyni p.Weroniki Dajczak przygotowali prezenty z okazji Dnia Kobiet.

Wszystkim Paniom życzymy Wszystkiego Najlepszego!


 SZTOSS - koncert


Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 28.02.2016 r. o godzinie 11.00 w Chełmie wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu wraz z wychowawcą Panem Rafałem wzięli udział w biegu pamięci żołnierzy wyklętych. Bieg " Topem Wilczym "na dystansie 1963 m to wspaniała żywa lekcja historii i świetna okazja na sprawdzenie swoich sił.

W swojej kategorii V miejsce zajął nasz wychowanek Dawid.

Gratulujemy !


Turniej szachowy

W dniu 24.02.2016 r. w Krasnymstawie odbył się I Turniej Szachowy o puchar Jagiełły. Wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu pod opieką p. Weroniki Dajczak także brali udział w turnieju. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Turniej otworzyli: p. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Edyta Fidecka, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak i Remigiusz Stanczuk Prezes Klubu Szachowo-Warcabowego Krasnostawianie.


Walentynki

Dnia 11 lutego 2016 r. w naszym Ośrodku odbyły się obchody dnia zakochanych. Nasi podopieczni brali udział w grach i zabawach związanych z tym dniem. Ważnym punktem tego dnia było wyłonienie zwycięzcy konkursu poetyckiego:
I miejsce zajęła Katarzyna
II miejsce zajął Daniel
III miejsce zajął Mateusz
Wiersze naszych wychowanków przedstawimy wkrótce


Półrocze szkolne

W dniu 11.02.2016 r. w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu odbyło się uroczyste podsumowanie półrocza szkolnego. Za dobre wyniki w nauce, oraz osiągnięcia literackie jak i sportowe nasi wychowankowie otrzymali listy pochwalne dla rodziców, dyplomy oraz upominki.


Wizyta duszpasterska

Dnia 31.01.2016r. w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu odbyła się wizyta duszpasterska.Mag Brozi

W dniu 29.02.2016r Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rejowcu odwiedził uczestnik programu "Mam Talent" Mag Brozi. Wyjątkowy gość zaprezentował program kabaretowy "Magic Show". W czasie występu było mnóstwo śmiechu i zabawy. To było przesympatyczne spotkanie. 
Dziękujemy i zapraszamy ponownie.Dzień Babci i Dziadka

Wychowanki Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu na zajęciach z arteterapii, pod opieką p.Mileny Majcher i p.Żanety Danielak, przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka upominki dla najbliższych.


Wyjazd do Sejmu

Dnia 12.01.2016 r. wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu wybrali się na zwiedzanie Sejmu oraz Stadionu Legi Warszawa im. Józefa Piłsudskiego

 


Pamiętamy o Dziadku

Wychowankowie koła wędkarskiego z Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu za pośrednictwem wychowawcy Pawła Zuszmana przekazali miły świąteczny prezent dla Dziadka.

https:// dariuszciechanskiwedkarstwo .wordpress.com/2015/12/25/ pamietali-o-dziadku-mlodzi- adepci-wedkarstwa/


MIKADO pomaga w szkoleniu młodzieży

Dzięki nieocenionej pomocy Dziadka firma Abramis Ltd. która jest właścicielem marki Mikado, sprzedała w atrakcyjnych cenach sprzęt wędkarski oraz ufundowała wiele gratisów w postaci sprzętu pomocniczego i akcesoriów wędkarskich wychowankom Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu.

Dziękujemy.
https:// dariuszciechanskiwedkarstwo .wordpress.com/2015/12/20/ mikado-pomaga-w-szkoleniu-m lodziezy/


Wigilja w NMOW Rejowiec

Dnia 21 grudnia 2015r. w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z wystawieniem jasełek bożonarodzeniowych w wykonaniu młodzieży. Wychowankowie postarali się przybliżyć zebranym, czym są Święta Bożego Narodzenia. To nie tylko czas zakupów, porządków, poszukiwania prezentów dla najbliższych, ale przede wszystkim radość z narodzenia Bożego Syna. Po wystawieniu jasełek przyszedł czas na wspólne kolędowanie i przełamanie się opłatkiem. Nie zabrakło też dwunastu, zgodnie z tradycją, wigilijnych potraw na świątecznym stole.


Świąteczny Kiermasz Charytatywny

Dnia 20.12.2015r odbył się zapowiadany wcześniej Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Uzyskane pieniądze przeznaczone będą na ufundowanie " Szlachetnej Paczki " dla rodziny z terenu gminy Rejowiec. Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rejowcu chciałby podziękować przede wszystkim dobrym ludziom, którzy wykazali się ogromną wrażliwością i wzięli udział w kiermaszu. Dziękujemy Dyrekcji Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i ks. kan. Andrzejowi Jeżynie za kolejną możliwość zorganizowania kiermaszu. Wychowawcom dziękujemy za wykonanie ozdób z wychowankami oraz czynny udział w kiermaszu.

 


Zespól Human Beatbox "The Elements"

Dnia 17 grudnia 2015r Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rejowcu odwiedził najstarszy w Polsce zespól Human Beatbox "The Elements". Beatbox, to sztuka tworzenia dźwięków za pomocą aparatu mowy. Podczas godzinnego specjalnego pokazu muzycznego, połączonego z krótką refleksją na temat samego beatboxu i jego genezy, zespół pokazał jak mimo wielu lat istnienia, nie traci pasji, zaangażowania i z wielką radością zaraża hip-hopem kolejne pokolenia.

Dziękujemy i pozdrawiamy!


Przygotowania do Kiermaszu Charytatywnego

W Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu rozpoczęły się przygotowania do Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego, który odbędzie się w niedzielę 20 grudnia 2015r. przy Parafii św. Jozafata w Rejowcu. Wychowankowie pod okiem opiekunów przygotowują własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne: bombki, choinki, pierniki, ikony, kartki, gipsowe odlewy oraz stroiki. Prace, ze względu na różnorodność stosowanych technik, wymagają od wychowanków dużego skupienia uwagi, cierpliwości, sprawności manualnej i zaangażowania.
 


,,Zapal Światło Wolności”

Wychowankowie NMOW w Rejowcu przyłączyli się do szczególnej akcji Instytutu Pamięci Narodowej; ,,Zapal Światło Wolności’ i 13 grudnia o godz. 19.30 zapalili świece w oknach Ośrodka upamiętniając tym samym ofiary stanu wojennego, wprowadzonego w Polsce nocą z 12 na 13 grudnia 1981 roku.


Nowy teledysk Dawida

Dnia 12 grudnia 2015r. nasz wychowanek Dawid wraz z wychowawcą Rafałem Łabędzkim w ramach koła "Ulicznych Pasji" udali się do zaprzyjaźnionego studia muzycznego w celu nagrania nowego singla. Autorska piosenka idealnie oddaje atmosferę świąt i tęsknoty za domem oraz bliskimi, utrzymana jest w klimacie hip - hopu. 
Premiera singla już jutro. Zapraszamy :)


Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora NMOW

W dniu 09.12.2015r. w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora. W Turnieju brało udział 5 drużyn :

 1. Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno -Pedagogicznej w Chełmie opiekun Pan Grzegorz Mazur.
 2. Gimnazjum im Jana Henryka Dąbrowskiego w Rejowcu opiekun Pan Mirosław Basiński.
 3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie opiekun Pan Leszek Dworucha.
 4. ,,MINISTRANCI” z Parafii pod wezwaniem św. Jozafata w Rejowcu opiekun Ks. Dariusz Lipski.
 5. Gospodarze turnieju Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rejowcu.

Po pasjonujących rozgrywkach drużyny zajęły następujące miejsca:

 • I miejsce- ZSZ Krasnystaw.
 • II miejsce- Ministranci.
 • III miejsce- NMOW Rejowiec.
 • IV miejsce- Gimnazjum Rejowiec.
 • V miejsce- ZWiPPP Chełm.

Zaproszonym Gościom Dziękujemy za przybycie a zwycięzcom Gratulujemy.


Święty Mikołaj w NMOW

Dnia 6 grudnia 2015r. do Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu zawitał specjalny gość. - Święty Mikołaj.

Bardzo ucieszyliśmy się z tej wizyty, a w szczególności z upominków, które dostali wszyscy i Ci bardziej i troszeczkę mniej grzeczni wychowankowie.

Panu z ,,białą brodą” serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku do odwiedzenia naszego Ośrodka.


Teatr Kurtyna w NMOW

W dniu 03.12.2015r w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu po raz kolejny wystąpił Teatr Kurtyna.


Andrzejki w NMOW

W dniu 27.11.2015r w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami dla przebywającej tam młodzieży. Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzały wyobraźnię młodzieży, pozwalały oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. 
Wychowankowie wspaniale się bawili.
 


Dziennikarz Radia Bon Ton w NMOW

W dniu 27.11.2015r. Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rejowcu odwiedził dziennikarz miejscowego Radia Bon Ton. W związku z powstaniem nowego, pasjonującego koła zainteresowań, został przeprowadzony wywiad z założycielką p. Katarzyną Kostecką oraz wychowankami uczestniczącymi w zajęciach - Wiktorią i Leną. 
Zapraszamy do słuchania. Emotikon smile

https://www.youtube.com/watch?v=mdXi3033W04&feature=youtu.be


Wyjazd do Warszawy

Dnia 16.11.2015r wychowankowie NMOW w Rejowcu wybrali się na zwiedzanie Warszawy.
 


Cement Gryf Chełm

W dniu 12.11.2015r NMOW w Rejowcu odwiedzili zapaśnicy jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce Cementu Gryfa Chełm. Pojawił się trener Andrzej Głąb, kiedyś srebrny medalista olimpijski z Seulu i jego podopieczni min: Patryk Kamiński aktualny brązowy medalista mistrzostw świata juniorów i młodzieżowy Mistrz Polski Grzegorz Matysek. Hymn klubu "Cement Gryf" wykonał wychowawca Rafał Łabędzki.


„Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” - 11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości”


Łukasz SRM - Zastanów się czy warto

Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rejowcu prezentuje premierowy utwór wychowanka Łukasza SRM "Zastanów się czy warto".
Jest to również drugi Videoklip w historii ośrodka.

https://www.youtube.com/watch?v=fracORGZijk


Fashion-mow- przeróbki

Pod okiem p.Kasi Kosteckiej wychowanki przerabiają zakupione wcześniej ubrania ukazując swoją kreatywność i wyobraźnię. Zajęcia cieszą się dużą popularnością i ogromnym zaangażowaniem ze strony dziewcząt.

 


Premiera teledysku

W związku z premierą teledysku Łukasza SRM "Zastanów się czy warto ", która odbędzie się w dniu 10.11.2015r ,wychowawca NMOW w Rejowcu Rafał Łabędzki (Łabędź) udał się do miejscowego radio BON TON aby poopowiadać trochę o klipie i o działaniach jakie prowadzi w ramach koła "Ulicznych Pasji ".

Zapraszamy do słuchania i na jutrzejszą premierę klipu !!! 

https://www.youtube.com/watch?v=neBrnOU2fNw


Mecz towarzyski

W dniu 26.10.2015r wychowankowie NMOW w Rejowcu rozegrali mecz towarzyski w piłkę siatkową z wychowankami Schroniska dla Nieletnich w Dominowie. Obie drużyny wykazały się wysokim poziomem umiejętności siatkarskich.

Gratulujemy zwycięzcom!


Droga do Raju. Którędy ona wiedzie?

Wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu mieli okazje gościć u siebie artystów Teatru Kurtyna z Krakowa. Artyści wystąpili ze spektaklem profilaktycznym zatytułowanym "Bilet do Raju".


 Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu składają Dyrekcji, Wychowawcom, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi najserdeczniejsze życzenia.

Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Dziękujemy jednocześnie, za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.Szkolenie Młodych Adeptów  Wędkarstwa

Dnia 14.10.2015r na zbiorniku Żółtańce Duże odbyło się spotkanie z legendą wędkarstwa spławikowego Dariuszem „Dziadkiem” Ciechańskim. Dzięki zaangażowaniu wychowawców Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu Pawła Zuszmana i Zdzisława Krzyżanowskiego oraz pomocy chełmskiego koła PZW Moczykije InteGracja udało zorganizować się dla naszych wychowanków warsztaty szkoleniowe z podstaw wędkarstwa. Na spotkaniu nasi podopieczni mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat budowy spławików oraz wędek. Chłopcy mogli również wraz z Dziadkiem zbudować własny zestaw wędkarski. Nasz mentor pokazał również kilka cennych wskazówek dotyczących zanęty tzn. jak ją dobrać praz jak ją rozrabiać. Spotkanie przebiegało w miłej luźnej atmosferze, na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał spławik z firmy pana Ciechańskiego. W przyszłości planowane są kolejne warsztaty praktyczne, przygotowujące naszych młodych wędkarzy do zawodowego wejścia na wody. Należy zaznaczyć, że koło prowadzone w NMOW w Rejowcu planuje kolejne spotkania z innymi autorytetami w tej dziedzinie oraz jest otwarte na każdą współpracę, która może przynieść korzyści naszym podopiecznym.


Warsztaty Taneczne

Przedstawiamy wychowankę NMOW w Rejowcu Martę Dadurę podczas warsztatów tanecznych- Chadek Musical Academy.


XVI Bieg Sobiborski

W dniu 11.10.2015r wychowankowie NMOW w Rejowcu pod opieką wychowawcy Rafała Łabędzkiego wzięli udział w XVI Biegu Sobiborskim. Bieg Sobiborski odbywa się co roku w rocznicę zbrojnego buntu więźniów w obozie zagłady w Sobiborze.Młodzież biegła ulicami miasta Włodawy. Sam bieg był niezwykłą lekcją historii, przyczynił się do realizacji sportowych celów i do zaszczepienia w młodym pokoleniu pamięci o tragicznej historii obozu w Sobiborze. Wszyscy chłopcy wystartowali w kategorii szkół średnich co było sporym wyzwaniem .Bieg odbył się na dystansie 1600 metrów. Gratulujemy uczestnikom ! :)


Graffiti- zajęcia

W dniu 07.10.2015r. wychowankowie NMOW w Rejowcu wzięli udział w zajęciach pod okiem profesjonalnego malarza graffiti. Wcześniej przygotowane projekty zostały powiększone i przeniesione na przygotowaną "ściankę". Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem i inwencją twórczą.


Projekt edukacji globalnej pn. "Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat"

Czas trwania projektu w okresie wrzesień - grudzień 2015. Więcej informacji u Koordynatorów regionalnych EG  i na stronie internetowej www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl


Dzień Chłopaka -30.09.2015r.

Dnia 30 września 2015r. obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Chłopaka. Dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły prezenty – własnoręcznie podpisane koszulki. Nie zabrakło również konkursów i zabaw przygotowanych przez Samorząd Wychowanków. Z okazji tego niezwykłego dnia zorganizowano wybory MISTER-a  NMOW 2015.W zmaganiach konkursowych trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami, m.in. zręcznością, siłą, tężyzną fizyczną oraz silnym charakterem. Zdobywcą tytułu, pamiątkowej szarfy i nagrody głównej został Adam Choroś.

Na zakończenie tak miłego dnia odbyła się dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili.


Sprzątanie świata w NMOW

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Dnia 28.09.2015r. młodzież NMOW w Rejowcu wraz z opiekunami, ,,uzbrojona” w rękawiczki i worki na śmieci, ochoczo przyłączyła się do akcji Sprzątania Świata.


"Koszulkowe szaleństwo"

Uchylając rąbka tajemnicy przedstawiamy wam prezenty które szykują nasze wychowanki z okazji Dnia Chłopaka. Oczywiście są to tylko przygotowania więc każda koszulka może ulec zmianie :)


Casting- Chadek Musical Academi

Dnia 26.09.2015r wychowankowie NMOW w Rejowcu : Marta Dadura, Iza Kielak i Filip Ulawski brali udział w castingu do Pierwszej w Chełmie Szkoły Musicalowej.


Warsztaty tańca nowoczesnego

Od dnia 19.09.2015r w NMOW w Rejowcu prowadzone są warsztaty tańca nowoczesnego przez licencjonowanego nauczyciela tańca p.Natalię Nesterowicz.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu i mogą w nich uczestniczyć wszyscy wychowankowie naszego ośrodka. Podczas zajęć wszyscy doskonale się bawili.


Biegi Caritas

Kampania Biegi Caritas organizowana jest w Archidiecezji Lubelskiej już po raz kolejny. Jak co roku ma ona na celu zebranie pieniędzy na rzecz Funduszu Caritas Dzieciom, który stale zabezpiecza potrzeby najmłodszych podopiecznych - finansując wyprawki szkolne, dożywianie w szkołach, stypendia socjalne i naukowe, wypoczynek letni oraz zimowy, a także operacje i rehabilitacje. W tym roku w dniu 19.09.2015r wychowankowie Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu, brali udział w akcji charytatywnej organizowanej w Chełmie. Nasi Podopieczni w osobach: Adam Michalski, Hubert Nikołajuk i Rafał Szetela pięknie połączyli ideę biegania z pomocą charytatywną.


Wybory do samorządu wychowanków 2015/2016

17 września 2015 r. w NMOW w Rejowcu odbyły się powszechne, równe oraz tajne wybory wyłaniające władze Samorządu Wychowanków.

W tym dniu Aula Ośrodka zamieniła się w lokal wyborczy. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SW:
Przewodniczący: Święńtoniowski Damian 
Zastępca przewodniczącego: Książek Mikołaj      
Członkowie: Adamowska Sara, Koryszko Łukasz 
Wszystkim głosującym dziękujemy za udział w wyborach, a nowo wybranemu Prezydium Samorządu Wychowanków gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu.


Artykuły o NMOW w "Gość Lubelski"

Link do artykułu: http://lublin.gosc.pl/doc/2707864.http://lublin.gosc.pl/doc/2717130.Uzaleznieni-od-biegania


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

Dnia 1 września z żalem pożegnaliśmy wakacje witając tym samym nowy rok szkolny 2015/16. Mamy nadzieję, że nie zabraknie nam energii i zapału do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji w kształtowaniu własnych charakterów.

Życzymy wszystkim powodzenia i sukcesów w nauce !!!