Koło arteterapii

Koło Plastyczne Arteterapii jest skierowane do wychowanków dziewcząt oraz chłopców NMOW w Rejowcu o różnym stopniu zainteresowań oraz uzdolnień, którzy mają twórcze pasje, chcą realizować swoje liczne pomysły w działaniach artystycznych lub uciekają od nudy. Koło Plastyczne skierowane jest do wychowanków, którzy mają trudności z rozróżnieniem i nazwaniem swoich stanów emocjonalnych, którzy z trudem okazują swoje emocje  i sporadycznie mówią o nich innym ludziom. Sztuka plastyczna daje możliwość wyzwolenia w człowieku tego co ukryte, a także niedostępne. Pozwala odkryć świat, spełnić się, dopowiedzieć to, czego słowem nie można... W kole plastycznym - arteterapii spotykamy się przynajmniej raz w tygodniu na ok 2 godziny. Naszym celem jest rozładowanie negatywnych emocji, wyciszenie się poprzez zaangażowanie się w swoje dzieło, ukształtowanie poczucia własnej wartości poprzez budzenie radości jaka płynie z samodzielnie wykonanej pracy, a przede wszystkim zwiększenie wiary we własne siły.

Wychowawca prowadzący: Weronika  Dajczak


Wychowanki z NMOW w Rejowcu na zajęciach z Arteterapii z wielkim zaangażowaniem z pomocą p. Mileny Majcher, U. Kwiatek - Daniluk, K. Kudelskiej oraz Ż. Danielak przygotowały przepiękne prezenty wielkanocne dla swoich bliskich przy użyciu różnych technik, m. in.: technika zdobienia jaj wielkanocnych - Kanzashi oraz technika wykonywania wianków wielkanocnych - Papierowa wiklina... używając przy tym swojej wyobraźni i dowolności wyboru materiałów do tworzenia przecudownych upominków :)


Kartki z z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wychowankowie i wychowanki NMOW w Rejowcu wykonali własnoręcznie kartki z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które wręczyli nauczycielom i wychowawcom Ośrodka.

Bransoletki z gumek, malowanie słomką oraz kolorowanki antystresowe

 

Decoupage

Dzień Matki- szkatułki metodą decoupage

Jajka

KUSUDAMA

Zajęcia